Nasıl Yapılır? Nedir? Wordpress

WordPress nedir? WordPress blog nasıl açılır?

Dünya üzerinde milyonlarca webmaster ve blog yazarı tarafından tercih edilen wordpress,ben de dahil kullanmaya başladıktan sonra üzerinde barındırdığı özellikleri sayesinde vazgeçilmez hale geliyor.

WordPress’i bu kadar cazip yapan şey nedir? Diye soracak olursak; Php ile esnek bir yapıda yapılması,iyi bir kodlama ile sosyal içerik,download,alışveriş,blog vs.. bir çok site kurulabilmesine imkan sağlaması, kurduğunuz siteye binlerce kişi tarafından kodlanmış milyonlarca yararlı eklentileri sayesinde hem yönetilmesi hem de kullanılması kolay olması diyebiliriz.

WordPress,tabanlı site açmanız için iki seçeneğiniz var. Birincisi wordpress.com‘dan ücretsiz bir üyelikle xxx.wordpress.com domainli bir blog oluşturabilirsiniz. Ya da WordPress.org‘da wordpress’in en güncel scriptini indirip kendi hostunuzda kendi domaininizle kurabilirsiniz.

Seo,kullanım kolaylığı,ek özellikler vss konulara göre wordpress ve blogger bloglarından hangisinin daha iyi olduğu hala tartışma konusu. Bana soracak olursanız da her ikisi de güzel. Blogger’ın tema kodlaması karışık gibi wordpress’inde seo açısından blogger’a göre daha avantajsız olması.

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir