Nedir?

Uber nedir? Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknolojiyi kullanarak yolcularına özel ayrıcalıklar sunan Uber bir telefon uygulamasıdır. Ve arkasında Google şirketi vardır. Uber uygulaması ilk olarak 2009 senesinde San Francisco’da ortaya çıkmıştır. ve şu anda tüm dünyada 53 ülke hizmet veriyor.

İsmini hatırlayamasam da daha önce çıkan bir uygulama vardı. Hatırlarsanız farklı yerlerden tanımadığınız dört kişiyle yolculuk yapılmayı amaçlıyordu. Bu uygulama mantık olarak bizim ülkemizde tutmiyacağı zaten çok belliydi. Çünkü maalesef ülkemizde o kadar kötü insanlar var ki; güvenipte 3 tane daha tanımadığımız farklı insanla nasıl yolculuk yapıcaksınız. Hırsız ,gaspçı hatta organ mafyası bile olabilir.

Neyse ki; Uber’de aklınaza gelebilecek kötü durumlar yok birincisi Uber’de çağırdığınız araç size özel geliyor. Araçta şöför ve sizden başka kimse olmuyor. tabi ki siz kendi ailenizde birilerini de götürebilirsiniz. Şöförler özel seçilerek ugyulamada çalışabiliyor. Siz uygulama üzerinde aracı çağırmadan şöförü görebiliyorsunuz.

Uber’i diğer taksilerden ayıran en büyük özelliği onlara göre daha ucuz olması , ödeme seçeneğini kendiniz belirleyebilmeniz ve daha yolculuğa başlamadan ne ödeyeceğinizi görebiliyor olmanızdır.

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir