Kimdir?

Öptüm şarkısını söyleyen ikizler kimdir?

İkizler adıyla tanıdığımız ve dinledikce dinlemek istediğimiz “öptüm” şarkılarıyla bir anda popüler olan Ceyda ve Şeyda Tezemir kardeşler kimdir?

Daha önceleri Merve Özbey‘in vokalistliğini yapan ikizlerden, Ceyda Tezemir‘in O ses Türkiye’ye çıkmasıyla birlikte ilk kez tanımıştık . Daha sonra Erdem Kınay ile tanışan ikizler, Sözleri Deniz Ertan müziği ve düzenlemesi Erdem Kınay’a ait olan “Öptüm” şarkısıyla çıkış yakaladılar.

Anne ve babalarının türk sanat müziğini sevdiklerinden dolayı kendilerine müziğin bu türünü kendilerine aşıladıklarını” ifade eden güzel şarkıcılar,”üst katlarındakilerin çaldığı kemandan etkilendiklerinden dolayı 10 yaşında keman eğitimi aldıklarını” da eklediler.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı eğitim alan ikizler bir yandan da güzel sanatlar lisesinin sınavına hazırlanıyorlardı. Daha sonra Avni Akyol güzel sanatlar lisesine girdiler ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra Okan Üniversitesi Konservatuvarı eğitim almaya başladılar.

Çok kısa sürede Youtube.com‘da 10 milyon izlenmeye ulaşan ikizlerin İnstagram hesabında henüz 27 bin takipçileri var . ikizlerin instagram hesabı : https://www.instagram.com/officialikizler/

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir