Kimdir?

Jess Molho kimdir?

Jess Molho, 4 Ekim 1976 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Babası yahudi Annesi ise,italyandır. Kendisi Eğitim hayatını Türkiye’de yapmış ve şu ana kadar hayatını Türkiye’de geçirmiştir.

 

Ortaöğrenimini Isık Lisesinde tamamlayan Jess, Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde mezun olduktan sonra Yüksek lisansını Yedi tepe Üniversitesi Radyo Televizyon Bölüm’ünde yaptmıştır. Asıl mesleği sunuculuk olan Jess Molho,oyunculukta yapmaktadır.

Üniversite döneminde Number One Tv’de VJ’lik yapan ünlü sunuc gençlik proğramları hazırlamıştır. “Yemek Bahane” isimli proğramını 989 bölüm sunduktan sonra “Kabül günü” isim sabah proğramına devam etmiştir.

Jess Molha,Oyunculuk anlamında ünlenmesini sağlayan Sihirli Annem yapımının yanı sıra Çarli iş başında,Dadı,Yaprak dökümü,Sardünya Sokağı, Mahşer ,Memur Muzaffer,Yahşi cazibe,Prenses Perfinya,Köstebekgiller vb. diziler rol almıştır.

Mustafa Ceceli,Hadise ve Murat boz’un jurilik yaptığı ” O ses çocuklar” yarışmasında ve “Oryantal Star” yarışmasında sunuculuk yaptı.

2007 Senesinde Star Tv’de yayına giren ve Cengiz Küçükayvaz,Furkan Kızılay (Havuç),  oyuncu Arzu Yanardağ, manken Noella,  şarkıcı Tarık Mengüç,dansçı Zümre,  manken ve sunucu Buket Saygı,şarkıcı Seda Üren ve manken Tuğba Özay  gibi ünlü isimlerin katıldığı “Ünlüler Sirki” isimli yarışmaya katıldı. Yarışmada Furkan Kızılay birinci oldu. Jess ikinci oldu.

2009 senesinde Kanaltürk ekranlarındaki “Jess’le Hepsi 1 İnci” adlı yarışmayı hazırlayıp sunmuştur.

Türkmax kanalındaki ” Her şey tadında” ,Tv8 ekranlarındaki “Aramızda Kalmasın ” isimli proğramları sunmuştur.Sunuculuk, Dizi oyunculuğunun yanında “Süpürr” isimli filmde başrol alan Jess Molho,2002 yılında sunduğu bir proğramın yönetmeni olan Zeynep Molho ile evlenmiştir. Molho Çiftinin Tibet ve Maya isimli iki çocukları vardır.

 

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir