Nasıl Yapılır? Teknoloji

Bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli?

Bir bilgisayara ihtiyacınız var ve Bilgisayar fiyatlarına bakıyorsunuz çok değişken 1000 tl’ye de var. 10000 TL’ye de . Bu noktada işte Bilgisayar alırken nelere dikkat edilmeli? Sorusu ortaya çıkıyor. Sizler için Bilgisayar alırken kendinize uygun bilgisayarı nasıl seçersiniz bunu anlattık.

Ülkemizde Dolar sürekli artıyor. Bize ne doların artmasından demeyin çünkü üreten bir ülke olmadığımız için Bilgisayar parçaları dışarından dolarla ithal edildiği için bizi etkiliyor. Fiyatlar hayli yüksekken ihtiyacımız olan bilgisayarı almamız için kendimize ilk şu soruyu sormalıyız.

Ne bilgisayarı istiyorum” yani alcağınız bilgisayarı hangi amaçlarla kullancaksınız. Bilgisayarda sadece internete girip okey oynayıp gazeteleri okuyup , Youtbe’den film izlicekseniz . Bir oyun bilgisayarı almanıza gerek yok. Sizin işinizi İ3 işlemcili 4 Gb ramli bir bilgisayar görecektir.

Oyun bilgisayarları ile normal bilgisayarlar arasındaki en büyük fark Ekran kartlarıdır. Eğer oyun bilgisayarı düşünmüyorsanız. Normal ayarda bir ekran kartı sizin işinizi görür.

 

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir